Airsofotvé kuličky (BBs) 6mm

 

Airsoftové kuličky (BBs)

Vhodná volba airsoftových kuliček může znatelně ovlivnit Tvé výsledky na bitevním poli. Kvalitní airsoftové kuličky Ti umožní střílet na větší vzdálenost s daleko vyšší přesností.

Jedním z nejdůležitějších faktorů kuliček, který si volíš sám, je jejich hmotnost. Pokud zvolíš správnou hmotnost kuliček k výkonu a vlastnostem Tvé zbraně, můžeš výrazně zlepšit dostřel a přesnost. Dalším faktorem při výběru kuliček je jejich typ. Existují 2 primární typy kuliček (BIO - rozložitelné z PLA a Normální z ABS). Posledním faktorem, který trochu souvisí s typy kuliček a máš možnost volby je Tracer (nasvětlovací) kuličky. Nasvětlovací kuličky se hodí do přítmí.

Všechny tyto faktory bývají ovlivňovány prostředím, ve kterých se pořádají hry.

 

Jakou hmotnost kuliček zvolit?

Tato otázka nemá zcela jasnou odpověď. Většina z nás má své zbraně různě upgradované a odladěné pro hřiště, na kterých nejčastěji hraje. Ostatně lze zde sepsat jednoduchou a obecnou tabulku.

Výkonností tabulka FPS na m/s

Zelená - bezpečný výkon zbraně pod 2J úsťové energie. Většina pořadatelů nemá s tímto výkonem problém, do tohoto výkonu bývá většinou povolená střelba s FULL AUTO.
Oranžová - také bezpečný výkon s úsťovou energií do 2,6J. Na tomto výkonu je obvykle povolené pouze SEMI. 
Žlutá - obvyklý výkon odstřelovačů s maximem kolem 3,6J. S tímto výkonem je již nutné hrát s rozumem a vědět, kdy včas použít záložní pistol.
Červená - s výkonem nad 3,6J není mnoho hřišť, nicméně i takové se najdou. 

 

FAQ (Často kladené dotazy)

Pojďme tedy na to...

Mohu s ABS (ne-BIO) kuličkami hrát i venku (lesy, louky...)?

Velmi ošemetná otázka. Officiální pořadatelé a venkovní hřiště mají téměř vždy definované typy kuliček, které lze během her používat. Ve většině případů to bývají BIO rozložitelné kuličky. I my doporučujeme pro venkovní hry používat BIO kuličky.

Z čeho jsou vaše kuličky vyráběny?

Naše nabídka obsahuje 2 typy kuliček. BIO a klasické. Klasické kuličky jsou vyráběny z ABS (Akrylonitril Butadien Styren), BIO kuličky jsou vyráběny z "plastů" na rostlinné bázi PLA (polylaktidu) - je to takový kukuřičný prášek.

Špiní BIO kuličky hlaveň?

Toto je již mnohokrát vyvrácený mýtus, který stále koluje na internetu. Toto tvrzení již dávno není pravdou. BIO kuličky vyráběné pomocí moderních technologií již hlaveň nešpiní. Čili BIO kuličky nešpiní, nezanáší ani nikterak jinak nepoškozují součásti zbraně.

Mohu používat airsoftové kuličky opakovaně?

Airsoftové kuličky nejsou znovupoužitelné z několika důvodů. Kulička může být deformovaná či jinak poškozená nárazem, kterým prošla - to by mohlo vést při opětovném použití k roztříštění kuličky uvnitř repliky a tím by mohlo dojít k poškození vnitřních součástí. Dalším důvodem jsou nečistoty. Jedním z předních ukazatelů kvality kuliček je jejich čistota, která chrání zbraň před zasekáváním, poruchami a napomáhá dlouhodobě střílet přesně. V případě, že do zbraně budeš vkládat znečištěné kuličky (což ty sebrané jistě jsou), riskuješ poškození zbraně.

V čem jsou vaše kuličky lepší?

Při výběru výrobce kuliček jsme kladli poměrně mnoho požadavků, které musí naše kuličky splňovat. Mnoho výrobců jsme vyřadili již v prvním kole soutěže, a to na základě zaslaných vzorků, které nesplňovaly naše přísné požadavky. Většina vyřazených dodavatelů odmítala námi navrhované změny pro zlepšení vlastností kuliček i přes svolení k vyšším výrobním cenám. Jejich odůvodnění bylo ve smyslu "My nic měnit nemusíme, máme odběr na tuto kvalitu kuliček..." V druhém a třetím kole jsme finálně vybrali našeho dodavatele, který na základě našich požadavků lehce upravil výrobní postupy některých, zejména těžších, kuliček. Vzorky kuliček jsme pozorně testovali a až do okamžiku spokojenosti, kde jsme odbjednali první paletu. 

Naše požadavky na airsoftové kuličky značky FALLENS AIRSOFT:

  • Rozměr kuliček musí striktně splňovat 5.95mm +- 0.01mm - snažíme se o to, aby všechny byly 5.95mm
  • Hmotnost kuliček musí být přesná, a u všech kuliček v balení shodná, jsou povoleny minimální odchylky v řádu tisíciny gramu v závislosti na použitém materiálu
  • Hladkost (leštění) kuliček - naše kuličky musí být absolutně hladké
  • Výplň - kuličky NESMÍ obsahovat výdutě, čili po rozlomení kuličky musí být kulička plná bez bublinek
  • Kulatost - kuličky musí být dokonalého tvaru koule
  • Čistota - čistota je důelžitá pro vnitřní díly zbraně a přesnou střelbu

Kvalitní airsoftové kuličky FALLENS AIRSOFT BBs můžeš koupit ZDE.

FALLENS AIRSOFT BIO kuličky (BBs)

Vložte svůj komentář

*